„Meie Tartu” on näitus tartlastest ja Tartu linnaosadest. Näitus tutvustab külastajatele 17 peatüki kaudu ühe armsa linna kaleidoskoopilist olemust ja annab edasi tunnet, mis teeb iga linnaosa, aga laiemalt terve Tartu eriliseks. Igal linnaosal on näitusel oma tunnusteema ja oma kodukohast räägivad kohalikud inimesed. Ei ole tavapärane, et ühes väikeses linnas leidub nii palju üksteisest erinevaid linnaosasid. Kusjuures, Tartu linnaosad ei ole ametlikud, mistõttu võib Tartu linnaosi pidadagi ennekõike kogukonna identiteedi kandjateks.
Näitusel saab näha üle 200 aasta vanust ja taas tööle pandud Tartu raekoja tornikella, siseneda Annelinna omaaegsesse lifti, külastada Ropka leivaautot, tõmmata viimases Jaamamõisa kasvuhoones sõõrmed tomati lõhna täis, sirvida Vanemuise suure maja tulekahju järel kaduma jäänud külalisteraamatut, vändata Veerikul elektrit, ekselda Ihaste labürindis, kiigata Lõunakeskuse kollase palli Leo sisse, kuulata Lossi mäe helisid, näha Ülejõe kadunud maailma ja veel paljut muudki ─ midagi peab ka üllatuseks jääma!
Näituse teeb põnevaks see, et iga külastaja saab oma panuse anda: tuua näitusele huvitava taustaga esemeid või kirjutada oma lugusid “Lugude raamatusse”. Lisaks saab Jaamamõisas lilleseemnete ja Supilinnas hoidistega vahetuskaupa teha ning Karlovas oma teateid kuulutustetulbale jätta.
Näituse kuraatorid on Maria Usk ja Robert Varik; sisu loomisesse panustasid Risto Lehiste, Ilona Piirimägi, Lauri Räpp, Ants Siim, Asko Altsoo, Taavi Leppimann, Danil Taro (Sänk) ja paljud tartlased; teostada aitasid Motor, Blueray, Dada, Salibar, PULT EXPO, Ö Stuudio, Hildegard Reimann jpt.