Tagasi Muuseumitunnid

Tartu linnamuuseum pakub ajalooteemalisi muuseumitunde kõigile vanuseastmetele.

Info ja tellimine: +372 746 1906, ants.siim@muuseum.tartu.ee (Ants Siim, haridusprogrammide kuraator)

Muuseumitundi palume registreeruda vähemalt nädal enne selle toimumist.

„Muinaslugu muuseumis”

Koolieelikutele ja I kooliastmele

Tartu linnamuuseum ootab külla kõige pisemaid sõpru, et teha tutvust linna ajalooga. Pakume põnevat tunnikest muuseumis, mille jooksul saab kuulda lugusid peegli taga elavast haldjast, keskaegsetest pika ninaga kingadest, rikka kaupmehe hõbeaardest ning suurtest ajaloosündmustest. Ekskursiooni käigus on hea võimalus uurida, mis maja see muuseum on ja mida põnevat võib siit leida. Lisaks saab meisterdada savist medaljone.

Kestus 90 minutit

Hind 4 € õpilane

„Kultuurkihi maalimine”

II kooliastmele

Koolilapsed joonistavad ajaloolist või eluloolist kultuurkihti. Joonistamisele eelneb selgitav ekskursioon: uurime, mis on kultuurkiht, ning vaatame, kuidas seda on kujutanud kunstnik.

Kestus 45 minutit

Hind 3 € õpilane

„Mis on aeg?”

II kooliastmele

Aeg ja selle mõõtmisvahendid – kellad – on meile nüüdseks niivõrd omaseks saanud, et harilikult ei pööra me neile suurt tähelepanu. Vaatame kella siis, kui ootame kedagi või peame ise kuhugi õigeks ajaks jõudma. Läbi ajaloo on nii ajast arusaamine kui selle mõõtmine muutunud. Õpitoas uurime, missuguseid mõõtmisvahendeid ning aja arvestamise viise on ajaloos olnud. Tunni lõpus meisterdame tuulekellasid.

Kestus 75 minutit

Hind 4 € õpilane

„Keskaegne Tartu”

III kooliastmele ja gümnaasiumile

Muuseumitund annab ettekujutuse Hansa Liidu aegse Tartu hiilgusest ja rikkusest. Tutvume püsinäituse keskaja osaga ning vaatame keskaegse Tartu digitaalset rekonstruktsiooni. Täidame töölehte või mängime otsimismängu.

NB! Tartu maakonna koolidel on võimalus tellida kaasahaarav keskaja-teemaline muuseumitund otse oma klassiruumi! Valikus on kolm 5., 6. ja 7. klassi ajaloo ainekava toetavat muuseumitundi sarjast „Keskaja inimese maailmapilt ja eluolu”. Loe lähemalt rubriigist „Muuseum kohvris”.

Kestus 45 minutit

Hind 3 € õpilane

„Tartu rahu”

III kooliastmele ja gümnaasiumile

Etüüdidel põhinevas muuseumitunnis mängime pooleteise tunni jooksul läbi Eesti ajaloo ühe olulise sündmuse. Etüüdid tuginevad ajaloolistele tekstidele, millega töötades saavad noored kaasa elada Tartu rahulepingu läbirääkimiste perioodile. Mänguline lähenemine muudab poliitiliste sündmuste mõistmise põnevamaks ja pakub võimalust kinnistada ajalootunnis õpitut. Tund koosneb lühikesest sissejuhatusest, etüüdide ettevalmistamisest rühmatöös ning läbimängimisest.

Kestus 90 minutit

Hind 3 € õpilane