Tagasi

Linnamuuseum ja filiaalid osalevad algatuses Tänutäht 2018, mis on pühendatud õpetajatele

Tartu linnamuuseumLaulupeomuuseumKGB kongide muuseumOskar Lutsu majamuuseum19. sajandi linnakodaniku muuseumUudis

Tartu Linnamuuseum, 19. sajandi Tartu linnakodaniku muuseum, KGB kongide muuseum, Oskar Lutsu majamuuseum ja Tartu Laulupeomuuseum võtavad ka tänavu osa algatusest Tänutäht.

Tänutäht on Energia avastuskeskuse ühiskondlik algatus, mille eesmärk on tänada ja tunnustada ühiskonnale ülimalt oluliste ametite esindajaid ning väärtustada perele pühendatud aega. Algatuses osalevad muuseumid ja külastuskeskused avavad kolme suvekuu jooksul oma uksed esile tõstetud ameti esindajatele ja nende lähematele pereliikmetele priilt, et nad saaksid koos põnevalt aega veeta.

2016. aasta suvel oli Tänutäht pühendatud Politsei- ja Piirivalveameti töötajatele ja nende peredele, 2017. aasta suvel aga Päästeameti töötajatele ning vabatahtlikele päästjatele ja nende peredele.

Tänavu, 2018. aasta suvel on Tänutäht pühendatud üldhariduskoolide ja lasteaedade õpetajatele ja nende lähematele pereliikmetele.

Tänutähes osaleb 20 eriilmelist muuseumi ja külastuskeskust Tallinnas, Haapsalus, Tartus, Lääne-Virumaal ja Valgamaal.

Prii sissepääsu lunastamiseks tuleb Tänutähes osaleva muuseumi-külastuskeskuse kassas esitada kehtiv ITIC kaart või töötõend. Priipääse kehtib kuni kahele täiskasvanule ja nende lastele. Priipääset saab igasse muuseumi-keskusse kasutada korra ajavahemikul 1. juunist kuni 31. augustini 2018. Muuseumide-keskuste poekaup ja lisategevused on tavapärase hinnaga.

Ühtlasi kutsume üles osalema Tänutähe mängus! Mängulehte on võimalik küsida mõnest osalevast muuseumist-keskusest või printida ise välja (lae alla siit: Tänutäht_2018_templileht). Igast külastatud muuseumist-keskusest saab mängulehele templi. Vähemalt 10 muuseumi-keskuse templiga mängulehti ootame koos õpetaja kontaktidega kas digitaalselt (fotona, skaneeritult vms) e-postiaadressile tanutaht@energiakeskus.ee või posti teel aadressile: Energia avastuskeskus, Põhja pst 29, Tallinn 10415, märksõnaga „Tänutäht”.

10. septembril loositakse kõigi mängus osalejate vahel välja meeneid ja kinkepääsmeid, muu hulgas perepääsmed Eesti politseimuuseumi ja Energia avastuskeskuse külastus kooli- või lasteaiagrupile koos haridusprogrammiga.

Jälgige Tänutähe tegemisi Facebookis, et saada rohkem teada osalevate muuseumide-keskuste ja seal toimuvate sündmuste kohta: www.facebook.com/Tanutaht

2018. aasta suvel osalevad Tänutähes:

Energia avastuskeskus

Eesti loodusmuuseum

Eesti tuletõrjemuuseum

Eesti teatri- ja muusikamuuseum

Toompea loss

Haapsalu raekoda

Eesti raudtee- ja sidemuuseum

Iloni imedemaa

Ants Laikmaa muuseum

RMK Sagadi metsamuuseum

Eesti politseimuuseum

TÜ loodusmuuseum

TÜ botaanikaaed

Tartu linnamuuseum

Laulupeomuuseum

KGB kongide muuseum

19. sajandi linnakodaniku muuseum

Oskar Lutsu majamuuseum

Valga muuseum

Sangaste loss

Vaata lisaks

Kõik uudised
Tartu linnamuuseumKGB kongide muuseumUudis

Lõppevate näituste päev

24 september 2021

Laupäeval, 25. septembril on Tartu linnamuuseumis ja KGB kongide muuseumis peagi lõppevaid näituseid võimalik külastada 1-eurose pääsmega.  Tartu linnamuuseumis saab 26….

Tartu linnamuuseumUudis

Fotonäitus “Werner läbi aegade”

21 oktoober 2021

Tartu linnamuuseum avab 22. oktoobril Werneri kohvikus (Ülikooli 11) fotonäituse „Werner läbi aegade”, mis on pilguheit linna vanima siiani tegutseva…...

Tartu linnamuuseumUudis

Loeng “Kahekõne mütoloogilise maailmapildi ja tehisintellekti vahel – vajadus või fiktsioon?”

21 oktoober 2021

27. oktoobril kell 16 peab 2019/2020 aasta Tartu Ülikooli vabade kunstide professor Kärt Summatavet Laulupeomuuseumis loengu “Kahekõne mütoloogilise maailmapildi ja…...

LaulupeomuuseumUudis

Kärt Summataveti joonistuste näitus „Kahekõne: Mütoloogia ja Tehisintellekt“

7 oktoober 2021

Laulupeomuuseumis on Hõimupäevade raames 9.-30. oktoobrini avatud 2019/2020 aasta Tartu Ülikooli vabade kunstide professori, Kärt Summataveti näitus „Kahekõne: Mütoloogia ja…

Kõik uudised