Tagasi

Jõulud muuseumis

Tartu linnamuuseumLaulupeomuuseumOskar Lutsu majamuuseum19. sajandi linnakodaniku muuseumUudis

Tartu linnamuuseum
„Kadunud jõulukinkide müsteerium”

8. detsembrist kuni 22. detsembrini pakume eelkooliealistele alates 5. eluaastast ning 1.-5. klassi õpilastele võimalust tähistada jõule Tartu linnamuuseumis ja osaleda jõuluprogrammis „Kadunud jõulukinkide müsteerium”.
Kaunis linnamuuseumi palees sattuvad lapsed sajandite taguse Tartu jõulumelusse. Sajandite jooksul on jõuluvana Toomemäelt saaniga alla sõites korduvalt korralikult raputada saanud ja seetõttu hulga üle saani ääre lennanud kingitusi ära kaotanud. Aktiivse programmi käigus saavad lapsed proovile panna oma tähelepanu ja teadmisi jõuludega seotud teemadel ning aitavad kingitustele leida ka omanikud. 

Jõuluprogrammid toimuvad ajavahemikus 8. detsembrist 22. detsembrini argipäevadel algusega kl 11.00 ja kl 14.00. Kestus 60-90 minutit. Vajalik on eelregistreerimine. Jõuluprogrammi saab kohandada peredele ja täiskasvanutele.

Hind: 70€/grupp ilma jõuluvanata.
Hind: 100 €/grupp, võimalus on tellida juurde ka jõuluvana. (Jõuluvana tellimisel tuleb kaasa võtta nimesiltidega kingipakid, mille jõuluvana saaks oma kotti panna)

Info ja tellimine: +372 56464611 anna.venchakova@muuseum.tartu.ee 

Laulupeomuuseum 
“Sõpruse neli aastaaega. Jõulud”

5. detsembrist kuni 9. detsembrini 2022 ootame Laulupeomuuseumisse vaatama lustlikku ja õpetlikku lastelavastust “Sõpruse neli aastaaega. Jõulud”.
Etendus räägib sõprusest, väärtustest ning kaasab lapsi lõbusate vanarahva mängudega! Jaanus ja Johanna on parimad sõbrad. Kindlasti on neil sõpradena palju ühist, aga nende vahel on ka üks suur erinevus. Selleks on perekondlik taust ning väärtustesse ja tänapäeva ühiskonda suhtumine. Kuidas nad suure erinevuse tõttu siiski sõpruse säilitada suudavad ning kui palju on nõus mõlemad oma väärtushinnanguid muutma?
Sõbrad seiklevad läbi iga aastaaja ja jõuavad lõpuks talve, et lastega pikemalt arutleda talvel aset leidvate vanarahva tähtpäevade üle ja õpetada jõulukombeid. 
Lapsi vana aja mängudega kaasav lavastus kutsub osa saama võrratu sõpruse loost!
Mängivad Merili Viks ja Karl Edgar Tammi/Martin Tikk

Kestus 45 minutit.
Hind 9 €
Vanusele 6-12. 
Grupi suurus 20-30 inimest. 

Etendused kell 10 (lasteaiad), 12 ja 14.
Etenduse eel võimalik tellida ekskursioon teatriajaloost.
Info ja broneerimine: katrin.valja@muuseum.tartu.ee, 746 1021

19. sajandi linnakodaniku muuseum 
„Bürgeripere jõulud“

12. detsembrist kuni 22. detsembrini kutsub 19. sajandi linnakodaniku muuseum nautima jõuluehtes vana bürgerimaja erilist ja hubast õhkkonda.
Teeme tutvust unustuse hõlma vajunud jõulukommetega, kuldame pähkleid ja meisterdame küünlaid. Lõpetuseks kuulame jõulujuttu ja laulame üheskoos jõululaule. Kõik osalejad saavad koju kaasa enda tehtud mesilasvahaküünla ja õnnepähkli. Sobilik nii õpilastele kui täiskasvanutele. Programm on hea valik ka klassiõhtuks või vabas vormis koosviibimiseks.

Kestus: 60–90 minutit
Hind: 3 € osaleja kohta
Registreerumine ja lisainfo meiliaadressil maarja.leedjarv@muuseum.tartu.ee või telefonil 736 1545

Oskar Lutsu majamuuseum
„Jõululugu O. Lutsu majamuuseumis“

 7. detsembrist kuni 21. detsembrini jutustame kirjaniku elutoas kamishibai (jaapani paberteatri) abil jõululugusid, kus seekord ei toimeta päkapikud ega jõulumees.
Kuulama-vaatama ja lugude üle arutlema ootame koolieelikuid ning esimese kooliastme õpilasi.
Väiksematele soovitame lugu “Kes koputas Wanja uksele?”, suurematele  “Memmeke ja kolm kuningat”.

Lisaks saab igaüks endale jõuluingli meisterdada.

Täpsema info saamiseks ja aja kokkuleppimiseks kirjuta:
meeli.valjaots@muuseum.tartu.ee 

Vaata lisaks

Kõik uudised
Tartu linnamuuseumUudis

Linnamuuseum on remondi tõttu suletud 29. jaanuarist 24. aprillini.

29 jaanuar 2024

Tartu linnamuuseum on suletud 29. jaanuarist 24. aprillini. Tegeleme ruumide remondi ja näituste „Peedist pesumasin: leidlikkus linnas“ ja “Meie Tartu”…

Tartu linnamuuseumUudis

Tartu linnamuuseum annab võimaluse osaleda unikaalse “Meie Tartu” näituse loomisel

24 märts 2023

Kultuuripealinna aasta on ukse ees ja Tartu linnale on järgmine aasta märgilise tähtsusega. Tartu linnamuuseum kutsub praegusi ja endisi tartlasi…

Tartu linnamuuseumLaulupeomuuseumOskar Lutsu majamuuseum19. sajandi linnakodaniku muuseumUudis

Jõulud muuseumis

3 november 2022

Tartu linnamuuseum„Kadunud jõulukinkide müsteerium” 8. detsembrist kuni 22. detsembrini pakume eelkooliealistele alates 5. eluaastast ning 1.-5. klassi õpilastele võimalust tähistada…

Tartu linnamuuseumUudis

Tartu lugu saab väärilise vormi. Tartu linnamuuseum kuulutab välja püsiekspositsiooni ideekonkursi

12 november 2021

Tartu linnamuuseum kutsub osalema ideekonkursil ”Tartu linnamuuseumi ekspositsiooni sisearhitektuurne ja graafiline kujundus”, mille eesmärgiks on leida kõige sobivam visuaalne lahendus…

Tartu linnamuuseumKGB kongide muuseumUudis

Lõppevate näituste päev

24 september 2021

Laupäeval, 25. septembril on Tartu linnamuuseumis ja KGB kongide muuseumis peagi lõppevaid näituseid võimalik külastada 1-eurose pääsmega.  Tartu linnamuuseumis saab 26….

Tartu linnamuuseumUudis

Käisid “Meie Tartus”? Anna teada, kuidas meeldis.

11 juuli 2024

4. juulil avasime Tartu linnamuuseumis kogukonnanäituse “Meie Tartu”. Väljapanek on väga väga värske, mis tähendab, et teeme veel jooksvaid parandusi,…

AjaveebTartu linnamuuseumUudis

Tartu Jaani kiriku vitraažaknad ning nende fragmentide konserveerimine

11 juuli 2024

Tartu on ajaloo- ja kultuuririkas linn, mille paljud vaatamisväärsused jutustavad lugusid vastupidavusest ja muutumisest. Üks selline maamärk on Jaani kirik,…

Oskar Lutsu majamuuseumUudis

Muuseum on suvepuhkusel

10 juuli 2024

Alates 10. juulist on Oskar Lutsu majamuuseum puhkusel. Avame jälle 9. augustil. Ilusat suve!

Kõik uudised