Tagasi

Jõulud muuseumis

Tartu linnamuuseumLaulupeomuuseumOskar Lutsu majamuuseum19. sajandi linnakodaniku muuseumUudis

Tartu linnamuuseum

5. detsembrist kuni 20. detsembrini pakume eelkooliealistele alates 5. eluaastast ning 1.–5. klassi õpilastele võimalust tähistada jõule Tartu linnamuuseumis ja osaleda jõuluprogrammis „Minu veetlevad jõulud”.

Tartu linnamuuseumi jõuluprogrammil “Minu veetlevad jõulud” saavad osalejad aidata vana aja lastel Georgil ja Sandril paljastada jõuluvana saladusi ning teatrimaagia abil ise meisterdades elutuid objekte “ellu äratada”. 

Jõuluprogrammil tulevad jutuks sellised olulised asjad: Kuidas jõuluvana oma töökoha sai? Miks jõuluvana punaseid riideid kannab? Kas päkapikud töötavad tasuta? Kas jõuluvana tellib Hiinast asju? Mida jõuluvana jõulukingiks tahab? Ja palju muud põnevat! 

Programm toimub Tartu linnamuuseumi ja Vanemuise teatri koostöös valminud näitus-lavastusel “Minu veetlev Sander”, millega on võimalik tutvuda vaid kuni 28. jaanuarini! 

Jõuluprogrammid toimuvad 5.–20. detsembrini argipäevadel algusega kl 11.00 ja 14.00. Programmi kestus on 60–90 minutit. Grupi soovitav suurus on kuni 25 last. Vajalik on eelregistreerimine. Programm sobib eelkooliealistele alates 5. eluaastast ning 1.–5. klassi õpilastele. 

Hind 170 € / grupp (ilma jõuluvanata).

Hind 200€ / grupp (jõuluvanaga; jõuluvana tellimisel tuleb kaasa võtta nimesiltidega kingipakid, mille jõuluvana saaks oma kotti panna). 

Toimumiskoht Narva mnt 23, Tartu linnamuuseum. 

Info ja tellimine: anna.venchakova@muuseum.tartu.ee

19. sajandi linnakodaniku muuseum

4. detsembrist 20. detsembrini kutsub 19. sajandi linnakodaniku muuseum nautima jõuluehtes vana bürgerimaja erilist ja hubast õhkkonda. Jõuluprogramme pakutakse nii kooliõpilastele kui täiskasvanutele, oodatud on nii töökollektiivid, perekonnad kui sõpruskonnad.

  • Jõuluprogramm “Jõulukuuse all” kooliõpilastele

4.–20. detsembril ootame suuri ja väikeseid huvilisi linnakodaniku muuseumi erilisse atmosfääri, et tunda 200 aasta taguse pühadeaja lõhnu ja maitseid. Vana maja hubane õhustik viib meid ajarännakule läbi aastasadade. Räägime unustusse vajunud jõulukommetest, kuulame jõulujuttu ja pühademuusikat. 

Meisterdame koos kuldse jõulupähkli, mille kõik osalejad saavad koju kaasa võtta. 

Programm kestab 60 minutit.

Programmide algusajad kl 10, 12 ja 14.

Maksumus 5€ lapse kohta. 

Info ja broneerimine: maarja.leedjarv@muuseum.tartu.ee, telefon 736 1545 

  • Jõuluprogramm “Aeg maha” kõigile huvilistele

4.-20. detsembril ootab linnakodaniku muuseum hubases hämaruses veetma meeldejäävat jõuluõhtut. Muuseumi ainulaadne atmosfäär annab võimaluse võtta aeg maha ning veeta pereliikmete või kolleegidega mõnus lõhnadest, helidest ja maitsetest ümbritsetud õhtupoolik. Mõtiskleme unustusse jäänud jõulukommete üle, naudime vaikust ja aja aeglast kulgu. 

Kuldame koos vana kombe kohaselt pähkleid ning valmistame jõuluhõngulise küünla. 

Programm kestab 90 minutit.

Grupi suurus on kuni 15 inimest, maksumus grupile 280€. 

Info ja broneerimine: maarja.leedjarv@muuseum.tartu.ee, telefon 736 1545

Laulupeomuuseum

NB! Viimane vaba aeg jõuluprogrammile registreerumiseks on kolmapäev, 6. detsember kl 11.30.

Ülejäänud  jõuluprogrammid on välja müüdud!

5. detsembrist 8. detsembrini ootab lapsi Laulupeomuuseumis jõulupalee.

Tegemist on erilise võimalusega tulla jõuluvana enda päris koju! Üks jõulumehe asjalik abiline viib lapsed retkele läbi mitme jõuluvana kodu korruse.

Jõulud on tihe tegutsemisaeg. Tänu sellele saavad lapsed oma panuse anda jõuluvana abistamisesse, luues heategusid taadi enda jaoks kui ka ulatades abikäsi kellelegi teisele. Kellele lapsed appi tõttavad, on üllatus kuni üle jõulupalee ukseläve astumiseni.

Retke käigus näeme jõule selle veidi vanemas ajastus ja võtmes kui seda on tänased kodud. Tegemist on harukordse olukorraga ja palee elanikud on kindlasti eriti rõõmsad, kui panete selleks puhuks selga oma kõige uhkemad riided! 

Programmide algusajad on 5.–8. detsembril kell 9:30 või 10:30 või 11:30.

Programm kestab umbes 40 minutit.

Hind 7€ osaleja.

Jõulupaleesse on oodatud 3–7 aastased lapsed. Grupi minimaalne suurus on 18 last (õpetajad tasuta).

Info ja registreerimine: laulupeomuuseum@muuseum.tartu.ee, 7 461 021

Oskar Lutsu majamuuseum

1. detsembrist kuni 15. detsembrini jutustame kirjaniku elutoas kamishibai (jaapani paberteatri) abil jõululugusid.

Kui tahad jõulueelsel ajal sooja ahju kõrval mõtiskleda hoolivuse, sõbralikkuse ja jõuluime märkamise üle, siis tule Oskar Lutsu majja, kus muuseumi kuraator jutustab jaapani paberteatri abil jõulujutte.  

Väiksematele räägime südamliku loo sellest, kes võib tuisusel ööl ootamatult uksele koputada ja veidi suurematele sellest, milliseks kujuneb jõuluootus, kui esmakordselt pole vanaema koos perega või hoopis sellest, kuidas memmeke jõululast otsima läheb. 

Lastel on võimalik ka vana maja uudistada ning väikest kingitust meisterdada.  

Jututunnid toimuvad 1.–15. detsembril rühmale või klassile sobival ajal. Oodatud on nii koolieelikuid kui ka esimese kooliastme õpilased. Vajalik on eelregistreerimine. 

Hind 4 € lapse kohta.

Täpsema info saamiseks ja aja kokkuleppimiseks kirjuta: meeli.valjaots@muuseum.tartu.ee

Vaata lisaks

Kõik uudised
Tartu linnamuuseumUudis

Linnamuuseum on remondi tõttu suletud 29. jaanuarist 24. aprillini.

29 jaanuar 2024

Tartu linnamuuseum on suletud 29. jaanuarist 24. aprillini. Tegeleme ruumide remondi ja näituste „Peedist pesumasin: leidlikkus linnas“ ja “Meie Tartu”…

Tartu linnamuuseumUudis

Tartu linnamuuseum annab võimaluse osaleda unikaalse “Meie Tartu” näituse loomisel

24 märts 2023

Kultuuripealinna aasta on ukse ees ja Tartu linnale on järgmine aasta märgilise tähtsusega. Tartu linnamuuseum kutsub praegusi ja endisi tartlasi…

Tartu linnamuuseumLaulupeomuuseumOskar Lutsu majamuuseum19. sajandi linnakodaniku muuseumUudis

Jõulud muuseumis

3 november 2022

Tartu linnamuuseum„Kadunud jõulukinkide müsteerium” 8. detsembrist kuni 22. detsembrini pakume eelkooliealistele alates 5. eluaastast ning 1.-5. klassi õpilastele võimalust tähistada…

Tartu linnamuuseumUudis

Tartu lugu saab väärilise vormi. Tartu linnamuuseum kuulutab välja püsiekspositsiooni ideekonkursi

12 november 2021

Tartu linnamuuseum kutsub osalema ideekonkursil ”Tartu linnamuuseumi ekspositsiooni sisearhitektuurne ja graafiline kujundus”, mille eesmärgiks on leida kõige sobivam visuaalne lahendus…

Tartu linnamuuseumKGB kongide muuseumUudis

Lõppevate näituste päev

24 september 2021

Laupäeval, 25. septembril on Tartu linnamuuseumis ja KGB kongide muuseumis peagi lõppevaid näituseid võimalik külastada 1-eurose pääsmega.  Tartu linnamuuseumis saab 26….

AjaveebTartu linnamuuseum19. sajandi linnakodaniku muuseumUudis

Ring sai täis. Oswald Hartge lauamäng „Rund um Estland“ jõudis kodumaale

5 juuni 2024

30. mai 2024 oli Tartu Linnajaloo Muuseumidele rõõmus päev. Päeva tegi eriliseks Oswald Hartge pojapoja Alexander Hartge ja tema abikaasa…

AjaveebLaulupeomuuseumUudis

Fotojäädvustused Tartu lastest sada aastat tagasi

31 mai 2024

Eesti rahvusliku lasteaia hällis ja pikaaegses lasteaiahoones, praeguses Laulupeomuuseumis on 17. maist kuni 26. oktoobrini 2024 avatud uus näitus „Lapseks…

Tartu linnamuuseum19. sajandi linnakodaniku muuseumUudis

Muuseumile annetati eriline baltisaksa lauamäng

31 mai 2024

Tartu Linnaajaloo Muuseumide kogusse anti üle Oswald Hartge 1930. aastatel koostatud lauamängu „Rund um Estland“ ehk „Ümber Eesti“ ainus Hartgede perekonnale kuuluv eksemplar. Oswald…

Kõik uudised