19. sajandi Tartu linnakodaniku muuseum on avatud

Talvehooajal (oktoober–märts)
avatud K–P 10–15

Oleme suletud

01.01 aastavahetus (31.12 avatud 10-14)
24.02 vabariigi aastapäev (23.02 avatud 10-14)
Suur reede ja esimene ülestõusmispüha (pühapäev)
Nelipühad (mai viimane pühapäev)
01.05 kevadpüha
23.–24.06 võidupüha ja jaanipäev (22.06 avatud 11–15)
20.08 iseseisvuse taastamise aastapäev
24.–26.12 jõulud (23.12 avatud 10-14)

Kuidas tulla

19. sajandi linnakodaniku muuseum asub vanalinnas Jaani 16.

Ratastooliga külastajatele on muuseumi hoovipoolel madalama trepiga sissepääs. Sisehoovi saab jätta jalgratta või lapsevankri, vajaduse korral võib vankri ka sisse tõsta. Lemmikloomadel palume oodata muuseumi hoovis.

Jalgsi. Kõnni raekoja tagant mööda Ülikooli tänavat Tartu Ülikooli peahoone poole. Pärast Ülikooli kohvikut jätkub sama tänav Jaani tänavana, jätka sel kõndimist. Saja meetri pärast jääb paremat kätt Jaani kirik. Pärast kirikut paistab vasakul pool teed ühekorruseline, heledaks krohvitud, aknaluukidega puumaja – seal asubki 19. sajandi linnakodaniku muuseum.

Ühissõidukiga. Muuseumile lähim bussipeatus on Lai, kus peatuvad bussid 6 ja 21. Veidi kaugemal (250 m) asub Kloostri peatus, kus peatuvad bussid 6 ja 22. Ilusa, läbi vanalinna kulgeva jalutuskäigu kaugusel on Kesklinna peatused.

Autoga (kesklinna poolt). Lähim B-piirkonna parkla (tööpäeviti tähistatult 90 minutit tasuta, hiljem 1 € tund; puhkepäeviti tasuta) asub muuseumist 400 meetri kaugusel Vabaduse puiestee ääres. Pärast auto parkimist kõnni mööda Gildi tänavat Emajõest kaugemale, kuni jõuad Gildi ja Jaani risti, kust pööra paremale. Pärast Jaani kirikut paistab vasakut kätt väike, heledaks krohvitud, aknaluukidega puumaja – seal asubki 19. sajandi Tartu linnakodaniku muuseum.
Muuseumi ees saab parkida A-piirkonnas (tööpäeviti tähistatult 15 minutit tasuta, hiljem 2 € tund; puhkepäeviti tasuta). Autoga muuseumi ette jõudmiseks pööra Vabaduse puiesteelt Munga tänavale, sõida kuni Munga ja Jaani tänava ristini ja pööra vasakule. Pärast Jaani kirikut paistab vasakut kätt väike, heledaks krohvitud, aknaluukidega puumaja – seal asubki 19. sajandi linnakodaniku muuseum.

Piletite müük lõpeb pool tundi enne muuseumi sulgemist

TäispiletSooduspiletPerepilet
Muuseumipilet7 €5 €15 €
Piletipakett (sissepääs kõikidesse Tartu Linnaajaloo Muuseumidesse)23 €14 €45 €
Giiditasu25 €20 € (õpilastele)
Giiditasu inglise keeles35 €
Giidiga ekskursioon linnas50 €
Giidiga ekskursioon linnas inglise keeles60 €
Õpituba õpilase kohta6 €
Muuseumitund õpilase kohta5 €
  • Sooduspilet kehtib õpilastele, üliõpilastele ja pensionäridele
  • Perepilet kehtib kuni kahele täiskasvanule ja nende alaealistele lastele
  • Piletipakett tagab sissepääsu Tartu Linnaajaloo Muuseumide viide muuseumisse
  • Muuseumikaardiga saab külastada kõiki näituseid, kuid sündmustel (loengud, etendused, töötoad jms) osalemiseks tuleb soetada eraldi sündmuse pilet.

• Kuni 8-aastased lapsed
  • Tartu linna üldhariduskoolide ja Tartu kutsehariduskeskuse õpilased ning õpilasrühma saatja õppetöö raames
  • Tartu linna aukodanikud
  • Eesti Vabariigi ajateenijad